Σάββατο 12 Σεπτεμβρίου 2009

ΑΟ ΚΕΡΚΥΡΑ : ΠΟΛΥ ΜΕΓΑΛΟ ΔΙΠΛΟ ΣΤΗΝ ΠΡΕΜΙΕΡΑ !!!!!! - ΤΙ ΕΓΡΑΨΑΝ ΤΑ ΑΘΛΗΤΙΚΑ ''SITES''

Εκανε... πάρτι η Κέρκυρα, 3-1 στο Βόλο!

Η Κέρκυρα ήταν η μεγάλη νικήτρια στην εκτός έδρας αναμέτρηση της πρεμιέρας με τον Ολυμπιακό Βόλου, του οποίου επιβλήθηκε 3-1. Πιο ουσιαστικοί οι νησιώτες, πήραν τους τρεις βαθμούς απέναντι στην ομάδα του Σάκη Τσιώλη, που είχε ευκαιρίες αλλά δεν τις αξιοποίησε και μοιραία γνώρισε την ήττα.Ο ΑΟΚ στάθηκε τυχερός στο 11' και πήρε προβάδισμα στο σκορ με αυτογκόλ του Αρβανίτη στο 12'. Οι γηπεδούχοι προσπάθησαν να αντιδράσουν αλλά στις αρχές της επανάληψης -στο 55'- δέθχηκαν και δεύτερο τέρμα με προβολή του Λουρένσο. Επτά λεπτά αργότερα έγινε το 0-3 με σουτ του Φλαβίνιο.Το μόνο που κατάφεραν οι "ερυθρόλευκοι" ήταν να μειώσουν στο 66' με τον Χανιώτη, που σκόραρε με κεφαλιά διαμορφώνοντας το τελικό αποτέλεσμα.